Mona Múza alebo Alexandra Ďurníková

Alexandra DurnikovaSom profesionálna grafická dizajnérka, ktorá sa hýbe vo svete reklamy od roku 1998. Ešte skôr som si však zamilovala umenie a grafiku, preto som strednú školu absolvovala na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave (odbor Propagačná grafika) a neskôr som pokračovala štúdiom na Akadémii umení v Banskej Bystrici (Fakulta výtvarných umení, odbor Grafika).

Počas svojej doterajšej kariéry som dlhodobo pracovala s reklamnými agentúrami (Enterprise a Gee&Stone), neskôr vo vlastnej značke InVerso či aktuálne Mona Múza. Mojimi rukami prešli klienti ako Železiarne Podbrezová, Kúpele Dudince, Sapa profily, Kúpele Turčianske Teplice, PPI Adhesive products či Thermal Park Bešeňová. Nepohrdnem i malými zaujímavými klientmi (Mydlo z farmy, maliarska rodina Knjazovic z Kovačice). Rada som sa zúčastnila i viacerých zmysluplných projektov s neziskovými organizáciami či jednotlivcami (Socia, Návrat, Banská Bystrica mesto rodiny, projekt Diamantové deti a magický sprievodca španielskym mestom Toledo.)

Spektrum mojej činnosti siaha od klasického kreslenia, po grafický dizajn vo všetkých jeho podobách. Rada klientom vytváram identitu od logotypu, cez všetky potrebné firemné písomnosti. Je pre mňa radosťou robiť celkový a dlhodobý branding spoločnosti alebo produktu. Bežnou súčasťou mojej práce je tvorba tlačovín (katalógy, prospekty, letáky), ktoré často doťahujem až do samotnej realizácie v tlačiarni. Taktiež žijem internetom a vytváram grafiku pre webové stránky či iné elektronické aplikácie. Mojou srdcovou záležitosťou je obalový dizajn a knižná tvorba.

Žijem a pracujem v Banskej Bystrici.